x

Neden SINADA Ağırlıklı Yorgan?

Rahat Bir Uyku

Ağırlıklı battaniye cam kürecikleri ile uykuya kolayca dalmanızı ve tüm gece bebekler gibi uyumanızı sağlar.

Mental Sağlık

Cam kürecikleri ile kortizol hormonunu dengeleyerek stresle başa çıkmanızı sağlar.

Mutluluk

Serotonin hormonunu tetikleyerek güne mutlu başlamanızı ve tüm gün mutlu olmanızı sağlar.

Çoğu zaman gün içindeki stresimiz ve endişemiz yatağa uzandığımızda yeniden devreye girer. Yatağa uzanıp saatlerce düşünür ve bir türlü uykuya dalamayız.

İşte, kaliteli uyku ve daha pek çok şey için ağırlıklı yorgan!

Dakikalar İçinde Uykuya Dalmak İçin…

Ağırlıklı battaniye uykuya dalma hızınızı arttırır. İçinde bulunan cam bilyeler sayesinde vücudunuzdaki melatonin hormonunun üretimini destekleyerek saatlerce yatakta bir sağa bir sola dönmenizi engeller.

Uykuya Dalmak İçin
Kaliteli Uyku İçin
Kaliteli ve Derin bir Uyku için…

Melatonin hormonunun desteklenmesiyle birlikte sadece uykuya dalmak kolaylaşmaz uykudan aldığınız verim de artar. Ağırlıklı yorgan bebekler gibi mışıl mışıl uyumanızı sağlar. Gece boyu kesintisiz ve kaliteli bir uyku uyuyabilirsiniz.

Güne Zinde Başlamak İçin…

Sinada Ağırlıklı battaniye uykuya dalmanıza yardımcı olur ve kaliteli uyumanızı sağlar. Gece boyu dinlenerek mental ve fiziksel olarak yeni güne hazır olursunuz. Böylece gün boyu kendinizi iyi ve enerjik hissedersiniz.

Güne İyi Başlamak İçin…
Odaklanmak İçin…
Daha İyi Odaklanmak için…

Basınç etkisi ile sakinleştiren ve yatıştıran ağırlıklı battaniye odaklanmayı kolaylaştırır. Uyku problemleri odaklanma sorununu beraberinde getirdiği için iyi bir uyku bu problemin önüne geçer.

Anksiyete ile Başa Çıkmak İçin...

Ağırlıklı yorgan endişe oranınızı azaltır. Özellikle anksiyete gibi güçlü endişe problemleri yaşanan hastalıklarda kişiyi rahatlatmak için faydalıdır. Kortizol hormonunun dengelenmesi endişenizi kontrol altında tutmanızı sağlar.

Anksiyete ile Başa Çıkmak İçin...
Huzursuz Bacak Sendromu İçin...
Huzursuz Bacak Sendromu İçin...

Huzursuz bacak sendromu için ağırlıklı yorgan! Bu sendromun tedavisinde masaj ve gevşeme tekniklerine yer verilir. Ağırlıklı yorganın cam kürecikleri vücuda ağırlık uygulayarak aynı etkiyi yaratır.

Hiperaktiviteyi Hafifletmek İçin…

Ağırlığı ile vücudu tetikleyerek derin basınç dokunuş simülasyonu olarak etki gösteren ağırlıklı yorgan aşırı hareketliliğin meydana getirdiği sorunlara iyi gelir. Ağırlıklı yorgan ile hareketler kontrol altında tutulur. Böylece sakinlik ve rahatlama oluşur. Odaklanma güçlüğü de böylece hafifler ve kişi rahatlar.

Hiperaktivite İçin…
Parkinson İçin…
Stresle Savaşmak İçin…

Stres hemen hemen herkeste meydana gelen bir durumdur. Fiziksel ve ruhsal olarak yorgun hissetmenize neden olan stresle başa çıkmak için ağırlıklı yorgan kullanabilirsiniz. Ağırlıklı yorganın sağladığı derin bası terapisi stresle başa çıkmayı sağlar.

Duyusal İşleme Bozukluğuna İyi Geldiği İçin…

Sinada Ağırlıklı Yorgan yumuşacık dokusu ve cam kürecikleri ile çocuklarda “sakinleştirici bir etki” oluşturur ve çocuklardaki duyusal işleme bozukluğuna iyi gelir.

Alzheimer İçin…
Parkinson İçin…
Parkinsonun Etkilerini Azaltmak İçin…

Ağırlık yorgan vücuda örtüldüğünde tüm vücuda eşit olarak baskı uygular. Bu da kişiye masaj yapılmış etkisi sunar. Kaslar bu sayede rahatlar. Bu tip bir uyarım karşısında vücut serotonin üreterek Parkinson hastalarının da rahat bir uyku süreci geçirmesini sağlar.

Alzheimer Hastalarını Rahatlatmak İçin…

Alzheimer hastaları yaşadıkları bilinç problemleri nedeniyle endişeli ve stresli olurlar. Bu yüzden sık sık uyku problemleri ile karşılaşırlar. Ağırlıklı yorgan stressiz bir gece geçirmelerini ve uykuya daha çabuk dalmalarını sağlar.

Alzheimer İçin…

SINADA Ağırlıklı Yorganı Yakından Tanıyalım

Peki Sinada Ağırlıklı Yorgan Bunu Nasıl Başarıyor ?

“Deep Touch Simulation” etkisi ile ağırlıklı yorgan vücuda derin bası hissi yayar. Yayılan bu derin bası uyarımı sinir sistemini rahatlatır. Sarılma ile aynı etkiyi oluşturan ağırlıklı yorgan vücutta rahatlama ve sakinlik sağlayan reaksiyonları tetikler. Derin bası terapisi ile kalp atışı normalleşir, kaslar gevşer ve kan dolaşımı etkin hale gelir.

Etkili Derin Dokunuş Basıncı İçin...

Maksimum fayda için yorganın sağladığı basıncın mümkün olduğunca fazla sayıda deri altındaki basınç algılayıcılara homojen olarak ulaşması gerekir. Ağır Yorgan derinin altındaki hipodermis tabakasındaki basınç algılayıcıları (yukarıdaki resimde yeşille gösterilmiş) aktifleştirecek kadar ağır olmalı, diğer taraftan kan akışı ve hareketleri kısıtlayıcı veya acıya sebep olacak kadar da fazla ağır olmamalıdır.

Parkinson İçin…

Ağırlıklı yorgan “Deep Pressure Touch Stimulation” etkisi ile sarılma hissi meydana getirir ve kişinin kendisini güvende hissetmesini sağlar.

Ağırlıklı yorgan ile uyuyan kişi yeni güne masaj yaptırmış gibi uyanır ve rahatlama hissi ile güne devam eder.

Alzheimer İçin…

Hormonları kontrol altında tutan ağırlıklı yorgan böylece uyku problemlerinin, stresin ve endişenin hayatınızı etkilemesine izin vermez!

Sen de Sinada Ağırlıklı Yorgana Sahip Olmak İster Misin ?


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.