Vücudu rahatlatarak uykuya dalma hızını ve uyku kalitesi arttırmak için bilim insanları tarafından geliştirilmiş uyku ve dinlenme ürünüdür. Ayrıca bazı rahatsızlıklarda tedaviye destek amacıyla doktorların önerdiği üründür.
Sinada Home ağırlıklı battaniyeler çamaşır makinenizin kapasite sınırları içinde düşük devirde 30 derecede yıkanabilir.
Nefes alan doğal malzemeler ve bizi gece boyunca saran tatlı ağırlık hissi anlamında ikisi de aynıdır. Ağırlıklı battaniye sadece bu mükemmel geleneğin teknolojiyle yeniden yorumlanmış ve modern hayata uyarlanmış halidir. Ağırlıklı battaniye inceciktir, kolayca yıkanabilir, saklanabilir ve 4 mevsim kullanılabilir.
Vücudunuzun her bölgesine tatlı bir ağırlık vererek derin bası stimülasyonuna benzer bir etki yapar. Derin bası, serotonin ve melatonin üretimini destekler, stresle yükselen kortizol seviyesini dengede tutar.
Ağırlıklı battaniye size tatlı bir ağırlık vererek sarılma, kucaklanma benzeri bir his yaratır. Hafif masaj etkisiyle rahatlatarak uyku kalitenizi ciddi şekilde değiştirebilir. Küçük çocuklara gece boyunca anne kucağı hissi verir. Eklemlere, kaslara ve tendonlara hafif baskı yaparak yatakta dönme sıklığını azaltır.
Ağırlıklı battaniye neredeyse herkes tarafından kullanılabilir. Sadece 2 yaş altı bebekler ve özel sağlık sorunu olanlar için doktor tavsiyesi almanızı öneririz.
Uykusuzluk şikâyeti olanlara, kaygı ve stres nedeniyle uykuya dalma güçlüğü çekenlere, Otizm ve Hiperaktivite vakalarına, Alzheimer, Demans, Parkinson gibi özel uyarım ihtiyacı olanlara doktorların ağırlıklı battaniye tavsiye ettiği bilinmektedir. Detaylı bilgi için Bilimsel Kanıtlar sayfamızı okumanızı rica ederiz.

Ağırlıklı battaniyeyi yazın da kullanabilirsiniz.

Pek çok kişi ağırlıklı battaniyeyle ilk geceden itibaren rahat eder. Eğer ilk gün ağırlıklı battaniyeyi yadırgarsanız, bu şikâyetin en fazla 1 hafta içinde yerini keyifli bir uykuya bırakacağını bilmenizi isteriz.
Öncelikle boyunuza uygun ebadı seçiniz. Daha sonra bu ebattaki battaniyelerden kilonuzun %8’i ile %12’si arasına karşılık gelen ürün sizin için idealdir. Çift kişilik battaniyelerde doğru ağırlığı seçmek için hafif olan bireyin kilosunu 2 ile çarpıp hesaplama yapınız.
Ağırlıklı battaniyenizi gündüz de herhangi bir battaniye gibi kullanabilirsiniz. Size vereceği tatlı ağırlık ve hafif masaj hissiyle benzersiz bir dinlenme deneyimi yaşatacaktır.
Evet. Ağırlıklı battaniye 4 mevsim kullanılabilir.
Sinada Home ağırlıklı battaniyeler %100 pamuk kılıfları, ipeksi dokunuşları ve farklı renk seçenekleriyle çok dekoratif bir görünüme sahiptir.
Sinada Home ürünlerinde sadece doğa dostu %100 cam kürecikler kullanılır. Cam kürecikler dünyada da en çok tercih edilen dolgu malzemesidir.

Ürünü elinize ilk aldığınızda ağır gelebilir fakat uyku esnasında bu ağırlık tüm vücudunuza eşit olarak dağılacaktır.

Sinada Home markalı ağırlıklı battaniyeler 2019 yılından bu yana aralıksız olarak Almanya ve Fransa gibi en titiz Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir. Tüm ürünler AB standartlarındadır ve OEKO-Tex 100 sertifikalı pamukla üretilir.

Sinada Home ağırlıklı battaniyeler firmamızın garantisi altındadır. Ürünümüzle ilgili her türlü sorunuz ve şikâyetiniz için bize kolaylıkla ulaşabilir, memnun kalmadığınız takdirde iade edebilirsiniz. İade şartları için lütfen ilgili yazımızı okuyunuz.