Cam kürecikli ağırlıklı battaniye ile üzerinize tatlı bir ağırlık çöker. Bu tatlı ağırlık vücudunuzdaki derin bası simülasyonunu harekete geçirir. Derin dokunuşlu basınç terapisi (DTP) tüm vücuda uygulandığında hem çocuklar hem de yetişkinler üzerinde sakinleştirici, düzenleyici bir etkiye neden olur.

Hiperaktif bireylerin tedavisinde kullanılan ağırlıklı battaniyenin arkasında pek çok bilimsel dayanak bulunmaktadır.

Şimdi ağırlıklı battaniyelerin arkasındaki bilimi inceleyelim.

Ağırlıklı Battaniye İle Hiperaktif Bireyler Artık Daha Dikkatli

DEHB’li Bireylerin Hayat Kaliteleri Artıyor

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), çocukluk çağından başlayan bir nörogelişimsel bozukluktur. Dikkatin kolay dağılması, yerinde duramama, sürekli hareket etme, hareket etmeden uzun süre duramamak gibi etkileri vardır.

DEHB Belirtileri Nelerdir?

1- Dikkat Eksikliği Belirtileri

Dikkat eksikliği belirtileri, genellikle dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olarak da bilinen bir durumun belirtileridir. DEHB, çocuklarda ve yetişkinlerde görülebilir ve belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir.Dikkat eksikliği belirtileri, genellikle çocukluk döneminde başlar ve yetişkinlikte devam edebilir. Bu belirtiler, günlük yaşamı, işi, okulu ve ilişkileri olumsuz etkileyebilir. DEHB tanısı konulması için, bu belirtilerin kişinin yaşamını önemli ölçüde etkilemesi ve diğer olası nedenlerin dışlanması gerekebilir. Tedavi seçenekleri arasında psikoterapi, ilaçlar ve eğitim desteği bulunabilir. Bir uzmana danışmak ve gerekirse bir uzman tarafından değerlendirilmek, doğru teşhis ve tedavi için önemlidir.

  • Görevleri tamamlamakta zorlanma
  • Dikkatin kolay dağılması
  • Odaklanma güçlüğü
  • İşleri düzenleme ve planlamada güçlük çekme
  • Görevlerden ve aktivitelerden kaçma

2- Hiperaktivite Belirtileri

Hiperaktivite belirtileri, genellikle dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olarak adlandırılan bir durumun bir parçası olarak ortaya çıkar. DEHB'nin hiperaktiv tipi, kişinin aşırı hareketlilik, dürtüsellik ve huzursuzluk belirtileri gösterdiği bir alt tipidir. DEHB'nin hiperaktiv tipi genellikle çocukluk döneminde belirgin hale gelir ve bu belirtiler ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde de devam edebilir. DEHB tanısı koymak için bu belirtilerin kişinin günlük yaşamını ve işlevselliğini önemli ölçüde etkilemesi gerekmektedir. Tedavi seçenekleri arasında psikoterapi, ilaçlar ve eğitim desteği bulunabilir. DEHB'nin tedavisi, bireysel ihtiyaçlara ve semptomlara göre özelleştirilir. Bu nedenle, bir uzmana danışmak ve uygun tedavi planını belirlemek önemlidir.

  • Yerinde durmakta zorlanma
  • Gereksiz yere koşma
  • Sessizce durmakta güçlük çekme
  • Düşünmeden hareket etme
Ağırlıklı Battaniye İle Hiperaktif Bireyler Artık Daha Dikkatli

DEHB’li Bireylerde Uyku Problemi

Bireylerin hayatlarını büyük ölçüde etkileyen DEHB, uyku kalitesini düşürmektedir. DEHB’li bireyler geceleri huzursuz olurlar ve sürekli düşüncelerle uyanık kalabilir. Zihinleri sıklıkla hareketlidir ve uyku sırasında da dikkat dağınıklığı yaşanabilir. Peki DEHB olan bireylerin uyku kalitesi nasıl artar? Bu sorunun cevabını vermek gerekirse ağırlıklı battaniyeler, hiperaktivite ve dikkat eksikliği yaşayan bireylerde uyku kalitesini artırdığını ve sakinleştirdiği saptanmıştır.

Ağırlıklı Battaniyenin Hiperaktivite (DEHB) Üzerinde Etkisi

İçerisinde cam kürecik bulunan ağırlıklı battaniyeler vücutta bulunan ve uykuya dalmanızı engelleyen sempatik sinir sisteminizi kontrol altına alarak, parasempatik sinir sistemine geçmenize olanak tanır. Parasempatik sinir sistemi vücudun rahatlamasına yol açarak vücutta serotonin hormonunun artmasını sağlar. Derin basınçlı dokunma stimülasyonunun etkilerini yaratan ağırlıklı battaniyeler, DEHB olan kişilerin kendilerini yatıştırmasına, daha sakin hissetmesine ve daha iyi uyumasına yardımcı olmaktadır. Ağırlıklı battaniyeler, hiperaktivite ve dikkat eksikliği yaşayan çocuklar üzerinde denendi. Yaşları 8 ila 13 arasında değişen 42 hiperaktif çocuk, 2 hafta boyunca ağırlıklı battaniye kullandı ve çocukların uykuya dalma süreleri ve gece yarısı uyanma sayıları hiperaktivite ve dikkat eksikliği şikayeti olmayan çocuklarla aynı seviyeye düştü. Sinada Home’un ağırlıklı battaniyeleri, derin dokunuşlu basınç terapisi uygulayarak bireylerin daha sakin ve rahat uyumasını sağlar. Ağırlıklı battaniyenin kişi üzerinde yarattığı ağırlık sayesinde hem kolay bir şekilde uykuya dalar hem de serotonin hormonunun seviyesini artırır. Böylelikle kişinin stres seviyesinde pozitif değişimler gözlemlenir. Siz de Sinada Home’un ağırlıklı battaniyelerine sahip olarak hiç olmadığı kadar rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Sinada Home’un ağırlıklı battaniyelerini web sitesinden alabilir ve daha fazlası için Sinada Home ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağırlıklı Battaniye Tercih Eden Hiperaktif Bireylerin Yorumları

H.K.

Gerçekten muhteşem bir battaniye oğlum ve kızıma aldım uyku düzeni ve kalitesi cok değişti.

B.E.

Biz de kullandığımız çocuklarda çok faydasını görüyoruz. Sakinleşmelerini sağlıyor.sakin çocukla eğitim yapma da daha kolay oluyor.

B.A.

Uyku problemi yaşayan bireylerde çok işe yarıyor.

Hiperaktivite Kaynaklı Uyku Problemleri İçin Tercih Edebileceğiniz Ağırlıklı Battaniyeler

Sinada ile Kazan, Kazandır!