Cam kürecikli ağırlıklı battaniye ile üzerinize tatlı bir ağırlık çöker. Bu tatlı ağırlık vücudunuzdaki derin bası simülasyonunu harekete geçirir. Derin dokunuşlu basınç terapisi (DTP) tüm vücuda uygulandığında hem çocuklar hem de yetişkinler üzerinde sakinleştirici, düzenleyici bir etkiye neden olur.

Hiperaktif bireylerin tedavisinde kullanılan ağırlıklı battaniyenin arkasında pek çok bilimsel dayanak bulunmaktadır.

Şimdi ağırlıklı battaniyelerin arkasındaki bilimi inceleyelim.

Ağırlıklı Battaniye İle Hiperaktif Bireyler Artık Daha Dikkatli

Dikkatler Hiperaktif Bireyler Üzerinde Değil, Hiperaktif Bireyler Artık Daha Dikkatli

İçerisinde cam kürecik bulunan ağırlıklı battaniyeler vücutta bulunan ve uykuya dalmanızı engelleyen sempatik sinir sisteminizi kontrol altına alarak, parasempatik sinir sistemine geçmenize olanak tanır. Parasempatik sinir sistemi vücudun rahatlamasına yol açarak vücutta serotonin hormonunun artmasını sağlar. Derin basınçlı dokunma stimülasyonunun etkilerini yaratan ağırlıklı battaniyeler, DEHB olan kişilerin kendilerini yatıştırmasına, daha sakin hissetmesine ve daha iyi uyumasına yardımcı olmaktadır. Ağırlıklı battaniye kullanan hastalar daha iyi uyku, daha iyi odaklanma, artan mutluluk, dokunmaya karşı aşırı duyarlılığın azalması, genel sakinlik ve sosyal yaşamlarında daha dikkatli davranışta bulundukları gözlenmiştir.

Ağırlıklı Battaniye İle Hiperaktif Bireyler Artık Daha Dikkatli

Ağırlıklı Battaniye Tercih Eden Hiperaktif Bireylerin Yorumları

H.K.

Gerçekten muhteşem bir battaniye oğlum ve kızıma aldım uyku düzeni ve kalitesi cok değişti.

B.E.

Biz de kullandığımız çocuklarda çok faydasını görüyoruz. Sakinleşmelerini sağlıyor.sakin çocukla eğitim yapma da daha kolay oluyor.

B.A.

Uyku problemi yaşayan bireylerde çok işe yarıyor.

Hiperaktivite Kaynaklı Uyku Problemleri İçin Tercih Edebileceğiniz Ağırlıklı Battaniyeler

Sinada ile Kazan, Kazandır!