Otizm hastalığı, genetik olarak ortaya çıkan bir tür nörolojik bir hastalıktır. Bu hastalık neticesinde kişi tepkisel davranışlarını yöntemediğinden, ya aşırı tepkiler verir yada hiç tepki vermemektedir. Otizm hastalığı kişinin uyku düzenini de etkilemektedir. Otizm hastası olan kişiler, genel olarak normal insanlara göre daha az uyumaktadır. Bu sebepten dolayı da geceleri çok sık uyanmaktadırlar. Otizmde uyku problemlerini ortadan kaldırmak ağırlıklı battaniyelerle mümkün. Gelin hep beraber Otizmde ağırlıklı battaniyenin rolünü inceleyelim.

Otizmli bireylerin tedavisinde kullanılan ağırlıklı battaniyenin arkasında pek çok bilimsel dayanak bulunmaktadır.

Şimdi ağırlıklı battaniyelerin arkasındaki bilimi inceleyelim.

Otizmli Bireylerde Kaygı ve Stres Problemlerine Son

Otizm ve Uyku Problemi

Yapılan araştırmalar neticesinde, otizmli bireylerin uykuya dalma süreleri normal insanlara göre 11 dakika daha uzun sürdüğü saptanmıştır. Bu durum otizmli kişilerde uyku düzensizliğine neden olur. Buna ek olarak otizmli hastalarda REM uykusu kısa sürdüğünden dolayı, kişi geceleri sık sık uyanma eğilimi göstermektedir. Uyku sorunu yaşayan otizmli hastalarda genel sinir, gerginlik ve stres belirtisi baş gösterir. Böylece otizmli bireylerle rahat iletişim kurulamamatadır.

Otizmli Bireylerde Uykusuzluk Nasıl Geçer

Otizmli kişilerin uyku probleminin düzeltilmesi için, uykuya dalmadan önce uykusunun gelmesini sağlayacak aktiviteler yapılmalıdır. Ardından uygun oda ısısı, uygun battaniye ve yastık seçimi yapılmalıdır. Yapılan bu seçimler hem daha rahat uyumasını hem de geceleri daha az uyanmasını sağlar. Bunun için en uygun seçim ağırlıklı battaniylerdir. Ağırlıklı battaniyeler vücutta oluşturmuş olduğu derin basınç similasyonu ile kişide sarılma hissi oluşturur. Ağırlıklı battaniyenin oluşturmuş olduğu sarılma hissi ile otizmli bireyler kendini daha güvende hisseder. Ağırlıklı battaniyelerin otizmli kişilerde başarısı doktorlar ve uyku merkezleri tarafından da kanıtlanmıştır. Bu yüzden otizmli bireylerde ağırlıklı battaniye mutlaka kullanılmalıdır.

Otizmli Bireylerde Kaygı ve Stres Problemlerine Son

Ağırlıklı Battaniye ve Otizm

Ağırlıklı Battaniyenin yapısında bulunan cam kürecikleri otizmli kişilerde derin basınç simülasyonunu harekete geçirir. Ağırlıklı battaniyelerin harekete geçirmiş olduğu basınç sistemi, melatonin hormonun salınımını desteklediğinden dolayı otizmli kişilerin kısa sürede uykuya dalmasını sağlar. Ayrıca ağırlıklı battaniyeler, bireylerin geceleyin daha az uyanmasını sağlayarak daha uzun REM uykusu deneyimi yaşamalarını sağlarlar

Ağırlıklı Battaniye Tercih Eden Otizmli Bireylerin Yorumları

S.G.

Teşekkürler @sinada.home otizm dostu bir işletme ve çok ilgili bir firma tüm otizmli ailelerimiz öneriyorum.

B. Eğitim

@sinada.home biz de kullanıyoruz çocuklarda çok faydasını görüyoruz. Sakinleşmelerini sağlıyor. Sakin çocukla eğitim yapma da daha kolay oluyor.

K.A.

Destek olan herkese saolsunlar biz otizimli anneler daha güçlü oluyoruz.

Otizm Kaynaklı Uyku Problemleri İçin Tercih Edebileceğiniz Ağırlıklı Battaniyeler

Sinada ile Kazan, Kazandır!