Günün yorgunluğunu atmak üzere yatağa yattığınızda, hiç bacaklarınızda rahatsız edici bir dürtü hissettiniz mi? Eğer öyleyse Sinada ile karşılaşmanın zamanı geldi demektir.

Kişinin; bacaklarında oluşan rahatsızlık, karıncalanma ve huzursuzluk hissi; tabiri caizse halk arasında “Kolunu bacağını nereye koyacağını bilememe” durumunun tıp dilindeki karşılığı huzursuz bacak sendromudur.

Huzursuz bacak sendromunun en etkili ve rahatsız edici olduğu süreç olarak nitelendirebileceğimiz uyku öncesi süreci ağırlıklı battaniye ile en hafife indirmek mümkün. Gelin Huzur Bacak Sendromu probleminde, ağırlıklı battaniyenin rolünü birlikte inceleyelim.

Huzursuz Bacak Sendromu ve Ağırlıklı Battaniye

Huzursuz bacak sendromu; şiddet seviyeleri yaşa ve diğer kriterlere bağlı olarak değişebilen yaygın bir durumdur. Başta ağırlıklı battaniye olmak üzere, çeşitli doğal yöntemler huzursuz bacak sendromuna iyi gelebilmektedir. Çocuklar için seçenekleri de olan ağırlıklı battaniyenin, huzursuz bacak sendromu rahatsızlığı için faydaları; zihnin yanı sıra bacaklardaki kaslar ve sinirler üzerindeki sakinleştirici etkisini de içerir. Derin Dokunma Basınç Simülasyonu; hoş bir masaj etkisi yaratarak, bacak kaslarınızın gevşemesine ve gerginliğin azalmasına yardımcı olur. Bunun yanında, serotonin seviyesinin yükselmesini ve bu sayede beynin uyku hormonumuz olan melatonini sentezlemesine yardımcı olur. Yarattığı sarılma hissi ile stresi azaltan ağırlıklı battaniye, kısmen psikolojik bir rahatsızlık olarak sayılabilecek huzursuz bacak sendromunu olumlu yönde etkiler; rahatsızlığa bağlı uyku problemlerini azaltır.

Sinada ile Huzursuz Bacak Dönemine Son Veriyoruz

İyi Bir Uyku Zinde Bir Gün

Ağırlıklı Battaniyenin yalnızca uyku sürecinde değil, gün boyu huzursuz bacak sendromuna alternatif bir çözüm olabilmektedir. İçerdiği özellikler sayesinde huzursuz bacağın uykuya engel olmasının önüne geçerek iyi bir uyku deneyimini sizlere sunan ağırlıklı battaniyeler; iyi uykunuz getirdiği stres azalışı ile birlikte rahatsızlığa dikkatinizi vermemenizi ve iyi bir gün geçirmenizi sağlar. Her yaşta karşılaşılması mümkün olan huzursuz bacak sendromu için sizin için farklı kategorilerden seçtiğimiz 3 farklı ürün aşağıdaki gibidir.

Sinada ile Kazan, Kazandır!