Uykusuzluğa İyi Gelen 7 Mucizevi Doğal Taş

İster genç olalım ister yaşlı veya çocuk, birçoğumuz uykusuzluk sorunu çekmekteyiz. Bazen bazı dönemlerde yaşadığımız bu uykusuzluk sorunu katlanılamaz hale gelebiliyor. İşte bu noktada, kimimiz uyku hapları gibi ilaçlara sarılırken kimimizde alternatif yöntemler aramaktadır. Aranılan bu yöntemlerim başında da doğal taşlar gelmektedir. Doğal taşlar, uykusuzluk başta olmak üzere birden fazla soruna doğal yoldan çözüm sağlamaktadır.

Bu haftaki blog içeriğimizde ise, uykusuzluğa kesin çözüm olacak 7 mucizevi doğal taşı sizler için hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

Uykusuzluğa İyi Gelen Doğal Taşlar Nelerdir?

Uykusuzluk konusunda en doğal çözümlerden biri olan doğal taşlar, uykusuzluğa kesin çözümler sağlamaktadır. Odanızda bulunduracağınız doğal taşlar, doğal taş kolyeleri veya doğal taş bileklikleri uykuya dalmanızı kolaylaştırarak rahat ve derin bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır. Böylelikle günün yorgunluğunu ve stresini atmış olacaksınız.

Gelin hep beraber uykusuzluk için doğal çözümlerden olan, 8 mucizevi doğal taşı tanıyalım.

 • Ay Taşı

Uykusuzluk için önerilerin başında gelen ay taşı, oldukça faydalı bir doğal taştır. “Moon stone” veya “Toprak ana” taşı olarak da bilinen doğal taş, beyaz renge sahiptir. Mavi ve turuncu gibi farklı renklerde de görebileceğiniz ay taşı, uykusuzluk için sıklıkla kullanılan taşlardandır.

Psişik koruyucu görevi sayesinde, gün içinde yaşamış olduğunuz tüm duygusal değişimleri azaltarak, rahat bir şekilde uykuya dalmanızı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı odanızda mutlaka ay taşı bulundurmalısınız.

 • Ametist Taşı

Uykusuzluğa ne iyi gelir? gibi sorulara cevap olan Ametist taşı, çokça faydalı bir doğal taştır. Kuvars taş ailesine mensup olan Ametist taşı, lila renkten koyu mora kadar birçok renk çeşidi mevcuttur. Pembe kuvars taşı ile kombine olarak kullanımı uygun olduğu saptanmıştır.

Üçüncü göz çakrası olduğundan dolayı, uyku enerjisinizi büyüterek REM uykusu deneyimi yaşamanızı sağlar. Böylece gece boyunca aralıksız bir uyku çekmiş olursunuz. Buna ek olarak, yumuşak bir taş olduğundan dolayı berrak rüyalar görmenizi sağlayacaktır.

 • Hematit Taşı

Uykusuzluk için önerilerden biri olan Hematit taşı,sert görüntüsüne rağmen yapısı itibariyle kırılgan ve yumuşak bir taştır. Elinize aldığınızdan itibaren, ağır bir doğal taşmış gibi hissetmiş olsanız bile narin bir yapıya sahiptir. Siyah, kırmızı kahverengi, sarı, gri renk seçenekleri mevcuttur.

Topraklayıcı yapısı nedeniyle, sizi uykuda tutmayı sağlayarak, saniyeler içerisinde uykuya dalmanızı sağlar. Bu sebeple odanızda süs yada aksesuar olarak Hematit taşını bulundurabilir veya doğal taş kolye, bileklik olarak kullanabilirsiniz.

 • Pembe Kuvars Taşı

Pembe yapıda olan taş, kuvars ailesinin bir üyesidir. Kombine taş kullanımında Ametist doğal taşı ile doğru sonuçlar veren taş, uykusuzluk için önerilenlerin başında gelmektedir.

Uyku anında günün yorgunluğunu alarak, sizi sakinleştirir ve yeni güne daha dinç bir şekilde başlamanızı sağlar. Aynı zamanda negatif enerjiyi dağıtıp, gece boyu rahat bir uyku deneyimi yaşamanıza olanak tanır.

 • Selestit Taşı

Cennet yada ilah taşı olarak da bilinen Selestit taşı, uykusuzluk için tavsiyeler arasındadır. Açık mavi veya beyaz renkten oluşan doğal taş, kristal yapıya sahiptir ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bu etki nedeniyle saniyeler içinde, uykuya dalmanızı sağlayacaktır. Böylelikle, derin bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak Rem uyku deneyimi yaşamanızı da desteklemektedir. Bu sebeple odanızda veya doğal taş bilekliği olarak bileğinizde bulundurabilirsiniz.

 • Kaplan gözü Taşı

Uykusuzluk için tavsiyelerinin başında gelen kaplan gözü, matamorfik bir kaya olarak da bilinmektedir. Tam anlamıyla cam yapıya sahip olmasa da, ipeksi bir cam görüntüsü vardır. Kaplan gözü doğal taşı kahverengidir.

Zihninizi sakinleştirmek için ideal bir doğal taş olan kaplan gözü odanızda bulundurmanız gereken veya doğal taş kolyesi olarak yanınızdan ayırmamanız gereken bir taş türüdür.

 • Selenit Taşı

Çöl gülü olarak da bilinen ve uykusuzluk için çözümlerin başında gelen Selenit taşı, şeffaf bir yapıya sahip olup, içerisinde su bulunmaktadır. Bu yüzden dolayı da yumuşak bir yapısı vardır. Görünüş olarak demet veya salkımı andıran bu değerli taş, çok katlı bir yapıda olup Aynı zamanda şeffaf ve killi bir yapıdan meydana gelmiştir.

Spiritüel açıdan güçlü bir enerjiye sahip olan selenity doğal taşlar; Beyaz, kahverengi, sarı, gri ve yeşil gibi renk tonları mevcuttur.Uykusuzluk için tavsiyelerin başında gelen bu doğal taş, enerjinizi tekrar şarj etmek açısından etkili bir yoldur. Zihninizdeki kirli ve tıkalı tüm çakraları temizleyerek, rahatlamanızı sağlayacaktır. Böylece gece deliksiz bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır.

Selenit Taşı Nerelerde Kullanılır?

Selenit doğal taşı rahatlamanız, zihninizin temizlenmesi ve çakralarınızın açılması açısından oldukça yararlıdır. Selenity doğal taşını genel olarak evinizde dekoratif amaçlı kullanmanızda fayda vardır. Hatta yatak odasında, gece lambası veya süs eşyası olarak bulundurmak sizi ruhsal açıdan eşsiz bir dinginliğe sürüklerken aynı zamanda da zihninizi temizleyip derin bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlar. Buna ek olarak selenit taşını kolye, bileklik veya küpe olarak üzerinizde bulundurmanız gün içinde oluşabilecek kötü enerjiden korunmanızı sağlar.

Sinada Home’un Yeni Buluşu Selenity Taşlı Ağırlıklı Battaniyesi İle Tanışın!

Uyku problemlerini kökten çözen ve tasarımıyla çığır açan ağırlıklı battaniye ailesine, yeni bir isim daha katıldı. Gelin beraber Selenity taşlı ağırlıklı battaniyeyi yakından tanıyalım.

Sinada Home’un inanılmaz buluşu olan selenity taşlı ağırlıklı battaniye, son dönemin en gözde ve popüler ürünlerinden birisi haline gelmiştir. Uykusuzluğa kesin çözüm olan ağırlıklı battaniyeler, Selenity taşının mucizevi gücü ile bir araya gelerek kişiye, hem derin uyku deneyimi yaşamasına hemde uyandığında zihninin derinlemesine temizlenip, çakralarının açılmasına yardımcı olmaktadır.

%100 Hipoalerjenik ağırlıklı battaniyenin yanında gelen selenity taşını, tuzlu suyla veya deniz suyuyla nötrlemeniz gerekmektedir. Böylelikle selenity taşını aktifleştirebilirsiniz. Ağırlıklı battaniyenin içine selenity taşını koyarken, uzman doktorların önermiş olduğu 200 gram ölçeğine dikkat edin. Bu ölçek selenity taşının daha iyi aktifleşmesini ve gün boyu zihninizin arınmasını sağlar.

Kullanmadığınız her an selenity taşınızı gönderilen kesenin içinde saklayın böylelikle taşın gücünü ve enerji yoğunluğunu korumuş olursunuz. Selenity doğal taşını kullanmasanız bile haftada 2 veya 3 defa temizleyip bir süre toprağa gömmenizde yarar vardır. Taşa sizden başkası dokunduğunda yine aynı şekilde temizlemeniz yeterlidir.

Sinada Home’un kusursuz tasarımı olan Selenity doğal taşlı ağırlıklı battaniyeler, gece boyunca derin REM uykusunu deneyimlemenizi sağlar. Böylelikle yeni güne başladığınızda daha zinde, enerjik ve dinç hissedersiniz. Aynı zamanda çakralarınızı derinlemesine açan selenity doğal taşlı battaniyeler, daha dengeli bir hayat yaşamanıza da olanak sağlar.

Selenity Taşlı Ağırlıklı Battaniyeyi Kimler Kullanmalı?

Selenity taşlı ağırlıklı battaniyeyi aşağıda belirttiğimiz sorunları yaşayan bireyler kesinlikle kullanmalıdır.

 • Gün içinde yoğun stres yaşayan bireyler
 • Uyku sorunu yaşayan ve gece sıklıkla uyanan kişiler
 • Sürekli olarak kronik yorgunluk ve halsiz belirtisi yaşayan kişiler
 • İskelet sisteminde kemik rahatsızlığı olan kişiler
 • Huzursuz bacak sendromu, duyusal işleme bozukluğu gibi hastalıklar yaşayanlar
 • Güne zinde ve enerjik başlamak isteyenler

Bahsedilen sorunların aynılarını veya benzerlerini yaşıyorsanız, vakit kaybetmeden Sinada Home Selenity Taşlı Ağırlıklı Battaniye tanışmanız gerekmektedir. Böylelikle olası tüm problemlerinizin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

 

Sinada ile Kazan, Kazandır!