Kaliteli Uykunun Kazandırdıkları

Kaliteli Bir Yaşam için Kaliteli Uyku!

İyi bir uyku hayatınıza çok şey katar! Kaliteli uyku hayatınıza olumlu etkileri ile bilinir. Psikolojik ve fizyolojik katkıları dolayısıyla kaliteli uyku hayatınızı iyileştirecektir. Kendinizi kaliteli uyku deneyiminden mahrum bırakmayın. Çünkü herkesin sağlıklı ve verimli bir gün geçirmesi için kaliteli uykuya ihtiyacı vardır. Herkesin ideal uyku süresi farklıdır ve çok uyuyan kişiye “Kaliteli uyku uyuyor!” diyemeyiz. Kişinin gece boyu uykusunun bölünmemesi, sabah enerjik uyanması, gün boyu dinç kalması ve gün içinde stressiz bir yaşam sürmesi kaliteli uykunun göstergesidir. 

Uyku vücudun onarım sürecidir. Bu yüzden uyku kaliteli olmalıdır. Uyku sürecinde insan vücudunun zihinsel ve bedensel verileri depolanır. Hafıza ve metabolik süreçler düzen içinde tutulur.

Uykunun Faydaları

Kaliteli Bir Uyku için Ağırlıklı Battaniye

Herkes bebekler gibi “mışıl mışıl” uyumak istiyor. Çünkü kaliteli uykunun getirileri hafife alınmayacak kadar büyük! Bu nasıl olacak? Aslına bakarsanız büyüklerimiz bu işin sırrını biliyormuş. Hepimizin raflara kaldırdığı o ağır battaniyeler nasıl da işe yarıyormuş! Ağırlıklı battaniye tam da buradan yola çıktı. Geçmişin battaniyelerini modern dünyaya entegre edince ortaya hem kullanışlı hem de uyumaya yardımcı bir battaniye çıktı; ağırlıklı battaniye…