x

Profesyonel Sporcular İçin Ağırlıklı Battaniye Kullanımı

26.02.2021

profesyonel-sporcular-icin-agirlikli-battaniye-kullanimi.jpg (47 KB)

Spor günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Her insanın gün içinde harekete ve egzersize ihtiyacı var. Fakat bazılarımız sporu profesyonel olarak yapıyoruz. Profesyonel sporcularda serotonin artışı normal insanlara göre daha fazla olsa da sandığımız kadar sağlık sorunlarına karşı bağışıklık yok. Tüm yetişkinler gibi profesyonel sporcularda stres ve endişeyle karşı karşıya. Profesyonel sporcularda ise bu durum bazen daha fazla artabiliyor; kazanmak, başarılı olmak, göz önünde olmak, ev hayatını iş hayatıyla dengede tutmak ve seyahat etmek durumunda olmak gibi pek çok konu stres seviyesini arttırıyor.

 

Bunun yanı sıra uyku yoksunluğu bütün sporcuların karşı karşıya gelebildiği bir zorluk. Özellikle lig gibi etkinlikler söz konusu olduğunda sporcular kısa sürede çok fazla antrenmana ve maça çıkmak durumunda kalıyor. Buna seyahat durumları da eklenince sporcuların uyku saatleri ve düzenleri değişebiliyor. Oysa sporcuların kaliteli uykuya oldukça fazla ihtiyacı var. Bu haftaki blog yazımızda ağırlıklı battaniyenin sporculara nasıl yardım ettiğini açıklayacağız. 

Ağırlıklı Battaniye Profesyonel Sporculara Nasıl Yardım Eder?

Profesyonel sporcuların hayatındaki stres de uyumaya engel olabilir. Bu yüzden stres ve uykusuzluk birbirini tetikler. Az uyku uyumak ve stres başarısızlığa neden olabilir. Bu durumdan kurtulmanın akıllı yollarından biri ağırlıklı battaniyelerdir. Ağırlıklı battaniye sempatik sinir sistemini devre dışı bırakarak gerginlik, yorgunluk ve stres gibi belirtileri ortadan kaldırır. Sadece bunu yapmakla kalmaz aynı zamanda parasempatik sinir sistemini devreye sokar ve kalp atışlarını yavaşlatarak kas gerilimini yumuşatır. Spor esnasında kasılan kaslar açılarak uykuya dalma kolaylaşır. Bunun yanı sıra sporcular uçak içerisinde seyahat ederken de bu battaniye sayesinde kolayca uykuya dalabilir. Battaniyeler tıpkı spor gibi vücudun dopamin ve serotonin salgılamasını sağlar. Peki, bunu nasıl yapar?

  • Ağırlıklı battaniyenin içinde cam kürecikler vardır. Bu cam kürecikler vücuda ağırlık uygulayarak uykuya dalmayı kolaylaştırır. Ruhu düşüncelerden arındırır. Uykuyu kaliteli ve kesintisiz hale getirir. 
  • Ağırlıklı cam kürecikler kortizol hormonunu dengede tutarak stresi devre dışı bırakır. 
  • Serotonin hormonunu salgılamayı sağlayarak mutlu olmayı sağlar. Böylece spor konusunda daha başarılı olmaya ön ayak olur. 
  • Daha iyi dinlenmeyi sağlar ve daha enerjik olmayı sağlar.
  • Kişiyi sakinleştiren ve yatıştıran ağırlıklı battaniyeler odaklanmayı kolaylaştırır. Böylece sporcular sadece spora odaklanabilir.
  • Deep Touch Simulation” etkisi ile sarılma hissi oluşturarak güven ortamı oluşturur. 

Ağırlıklı battaniye seçimine değinecek olursak premium malzemelerle üretilmiş battaniyeler tercih edilmelidir. Uyku esnasında kaymacak şekilde tasarlanmış ve vücut ağırlığına uygun gerekli ağırlığı sağlayan battaniyeler seçilmelidir. Sinada ağırlıklı battaniye bu konuda profesyonel sporcuları mutlu eden bir seçimdir. Ayrıca makinede yıkanır ve kolayca kurur. Hangi mevsimde olursanız olun kullanabileceğiniz ağırlıklı battaniyeyi seçerek rahatlamaya başlayabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.