Kronik Ağrı Problemini Ağırlıklı Battaniye Ile Azaltın

Kronik Ağrı Problemini Ağırlıklı Battaniye Ile Azaltın

Ağrı insan vücudunda zorunlu ve yararlı bir uyarı sistemidir. Fakat bazı durumlarda bu uyarı sistemi amacından çıkar ve yaşam kalitesini düşürecek duruma gelir. Yaşam kalitesini bu denli düşüren ağrılar, 3 aydan fazla sürüyorsa bu tarz ağrılar kronik ağrı anlamına gelmektedir. Kronik ağrılar 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar psikolojik ve fizyolojik kronik  Bu haftaki blog yazımızda kronik ağrı problemini ağırlıklı battaniyenin nasıl azalttığını anlatacağız.

Kronik Ağrı Probleminde Ağırlıklı Battaniye Nasıl Çalışır?

Ağırlıklı battaniyeler “Deep Touch Simulation” etkisine sahiptir. Bu etki vücuda derin bası uyarımı oluşturur. Bu his sarılma ile aynı etkiyi oluşturduğu için sinir sistemini rahatlatır. Böylece kasları gevşeterek kan dolaşımını hızlandırır ve sakinlik sağlar.

Yapılan araştırmalar sonucunda, Ağırlıklı battaniyelerin kronik ağrı problemi olan kişilerin vücuduna uygulanan derin basının ağrı reflekslerini azalttığı keşfedilmiştir.

Ağırlıklı battaniyeden maksimum fayda görmek için basıncın deri altındaki basınç algılayıcılarına ulaşması gerekir. Deri altındaki hipodermis tabakasında yer alan basınç algılayıcıları aktif hale getirecek kadar ağır bir ağırlıklı battaniye olması gerekir. Ama kan akışını engellememeli ve hareketi kısıtlamamalıdır.

Kronik ağrı problemi olan hastalar uykusuzluk problemi de yaşamaktadır. Ağırlıklı battaniye hormonları düzenleyerek uykuya dalmayı kolaylaştırır. Ayrıca ağırlıklı battaniyeler ağrı nedeni ile gece boyu uykudan uyanan hastaların bebek gibi mışıl mışıl uyumasını sağlar. Böylece kronik ağrı problemi yaşayan hastalar yeni güne zinde uyanır. Ağırlıklı battaniye kronik ağrı problemi yaşayan hastaların hayat kalitesini yükseltir.

Sinada Ağırlıklı Battaniye kronik ağrı probleminde kişinin hayat kalitesini yükselten bir battaniyedir. 5X5 karecikleri ve elyaf arasına sıkıştırılmış cam boncukları ile uyku esnasında tek bir noktaya toplanmayarak kronik ağrı problemlerinde etkili olur. Sinada ağırlıklı battaniyeleri incelemek için ilgili linke göz atabilirsiniz.

Sinada ile Kazan, Kazandır!