İş Hayatınızdaki Stresten Ağırlıklı Battaniye ile Kurtulun

Sizde eğer iş hayatında yaşamış olduğunuz stresten memnun değilseniz, stresin nedenlerini merak ediyor ve nasıl kurtulacağınızı öğrenmek istiyorsanız blog yazımızı okuyarak, aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İyi okumalar.

İş Hayatında Stres Neden Olur?

Hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturan iş hayatı, psikoloji durumumuzu da belirlemektedir. İş hayatımızın psikolojik durumumuzu etkilemesinde belli başlı etmenler mevcuttur. Bu etmenlerin başında işlerin işleyiş süreci veya iş ortamındaki bireylerin birbirlerine olan yaklaşımları gelmektedir. İş işleyişindeki zorlayıcı süreçler veya bireylerin birbirine olan kötü tavırları stres seviyesini arttırmaktadır. Oluşan stres seviyesi ise yaşam kalitesini etkilemektedir. Bu sebepten dolayı odaklanma sorunu yaşanırken aynı zamanda da muhakeme problemleri de yaşanabilir.

İş Hayatındaki Stresi  Kontrol Edebilmek İçin Neler Yapılmalı?

  • İş hayatında yaşanan stres ile başa çıkabilmek için öncelikli olarak kendinize zamanlar yaratın. Bu yarattığınız zamanlarda kendinizi dinleyebileceğiniz ve rahatlamanızı sağlayacak detaylara yer verin. Örneğin kısa dinlenme molaları yaratın veya işten geldikten sonra rahat bir uyku alın. Uykunuzu alırken rahat bir yastık ve yorgan tercih etmeyi gözden kaçırmayın.
  • İş hayatınızda yapmanız gereken tüm planlamaları yazıya dökün. Böylece zihniniz daha az yorulduğundan işleriniz daha planlı ve doğru işlemiş olacaktır. Böylelikle iş ortamında yapmış olduğunuz tüm eylemler sizin daha az stresli olmanızı sağlayacaktır.
  • Mükemmeliyetçilikten kaçının. Çünkü mükemmeliyetçilik beraberinde stresi de getirmektedir. Ne kadar çok mükemmel sonuç sunmaya çalışırsanız, o denli stres seviyenizde artmış olacaktır.
  • Stres seviyenizi normal seviyelere dönmesi için mutlaka hobilerinize veya sizi eğlendirecek aktivitelere zaman ayırın.

Ağırlıklı Battaniye İş Hayatındaki Stresten Korunmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Ağırlıklı Battaniye İş Hayatındaki Stresten Korunmanıza Nasıl Yardım Eder?

İş hayatında stres yaşayan bireylerin büyük bir kısmı uyuma konusunda zorluklar yaşayabilirler Yaşanan zorluklar beraberinde yine endişe ve stresi getirir. Bu sebepten dolayı az uyku ruh halinizi etkileyerek asabi olmaya hatta depresyona yol açabilir. Bahsi geçen döngüden kurtulmanın en etkili yollarından biri de, ağırlıklı battaniyelerdir. 

Ağırlıklı battaniyeler, vücudun alarm sistemi olan sempatik sinir sisteminin ve Parasempatik sinir sisteminin  sağlıklı çalışmasını sağlar. Sempatik sinir sistemi, stresli durumla karşılaştığında devreye girer. Bahsi geçen sistemler  kasları gevşeterek daha mutlu ve huzurlu hissetmemizi sağlar. Ağırlıklı battaniyeler, direkt olarak vücudun stres noktalarına etki ederek, dopamin ve serotonin salınımı gerçekleştirir. Böylelikle daha sağlıklı bir vücuda ve berrak bir zihne sahip oluruz. 

Ağırlıklı battaniyenin stresten korunmanıza nasıl yardımcı olduğunu şu şekilde anlatabiliriz;

  • Ağırlıklı battaniyeler, içeriğindeki ağırlıklı cam kürecikleri sayesinde uykuya dalmanızı kolaylaştırarak, bütün gece kaliteli bir uyku çekmenize olanak tanır. Böylece gece boyu düşünceler arasında kaybolmaz ve stresten uzaklaşırsınız.
  • Ağırlıklı battaniyelerde bulunan ağırlıklı cam kürecikler, vücuda bası uygulayarak kortizol hormonunu dengede tutar. Bu da stresten uzaklaşarak mental sağlığınıza kavuşmanızı sağlar.
  • Ağırlıklı battaniyeler genel olarak serotonin hormonunu tetikleyerek güne daha mutlu, huzurlu başlamanızı ve gün içinde daha mutlu olmanızı sağlar. Büyük sorunlar gözünüze daha küçük gelmeye başlayacaktır. Bu da iş hayatınızdaki performansınızı olumlu yönde etkileyecektir.
  • Gece boyu dinlenmenizi sağlayan ağırlıklı battaniye güne zinde başlamanızı sağlar. Gün içinde eskisinden daha enerjik olduğunuzu fark edebilirsiniz.
  • Basınç etkisi ile kişiyi sakinleştiren ve yatıştıran ağırlıklı battaniye gün içinde işlere odaklanmanızı kolaylaştırır. Sorunlarınızı geride bırakıp yaptığınız işe daha fazla odaklanabileceksiniz. Böylece iş hayatınızdaki performansınız artacak.
  • “Deep Touch Simulation” etkisi ile ağırlıklı battaniye vücuda derin bası hissi yayar. Derin bası uyarımı sinir sisteminizi rahatlatır. Sarılma hissi oluşturan battaniye kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Ağırlıklı battaniyenin özelliklerine değinmek gerekirse; Sinada ağırlıklı battaniye premium malzemelerle üretilmiştir.Ağırlıklı battaniyeyi makinede yıkayabilirsiniz. Ayrıca ağırlıklı battaniyeler cam küreciklerden yapıldığı için kokuya neden olmaz. Hemen kendinize en uygun ağırlığı seçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hangi mevsimde olursanız olun ağırlıklı battaniyeyi kullanarak stresten kurtulabilirsiniz.

Sinada ile Kazan, Kazandır!