x

İş Hayatınızdaki Stresten Ağırlıklı Battaniye ile Kurtulun

29.01.2021

İş hayatı işinizi ne kadar severseniz sevin stresli ve yorucu olabiliyor. Gün içinde yaşanan aksilikler ve belirsiz durumlar stres seviyenizi arttırabiliyor. Geceler uykusuz, tavana bakarak ve endişelenerek geçiyor ve uyuyamıyorsanız blog yazımızı okuyabilirsiniz. 

Ağırlıklı Battaniye İş Hayatındaki Stresten Korunmanıza Nasıl Yardım Eder?

İş hayatında stres yaşayan insanlar çoğunlukla uyuma konusunda zorluk yaşarlar. Bu beraberinde yine endişe ve stresi getirir. Stres uyku sorunlarına neden olarak mevcut durumu daha da kötüleştirebilir. Az uyumak ruh halinizi etkileyerek asabi olmaya hatta depresyona yol açabilir. Bu kısır döngüden kurtulmanın etkili yollarından biri ağırlıklı battaniyelerdir. Vücudun alarm sistemi olan sempatik sinir sistemi stresli durumla karşılaştığında devreye girer. Ortaya çıkan yorgunluk, gerginlik, endişe ve huzursuzluktan sorumlu olan bu sistemdir.  Parasempatik sinir sistemi ise kasları gevşeten ve kalp atışını yavaşlatan sistemdir. Mutlu hissetmenizi sağlar. Ağırlıklı battaniye parasempatik sinir sistemini devreye sokar ve mutlu olmanızı sağlar. Beyin iyi hissetmeye başlar; dopamin ve serotonin salınımı gerçekleştirir. Ağırlıklı battaniyenin stresten korunmanıza nasıl yardımcı olduğunu şu şekilde anlatabiliriz;

  • Ağırlıklı battaniye ağırlıklı cam kürecikleri ile uykuya dalmanızı sağlar ve bütün gece kaliteli uyku uyumanıza imkan sunar. Böylece gece boyu düşünceler arasında kaybolmaz ve stresten uzaklaşırsınız.
  • Ağırlıklı cam kürecikler vücuda ağırlık uygulayarak kortizol hormonunu dengede tutar. Bu da stresten uzaklaşıp mental sağlığınıza kavuşmanızı sağlar.
  • Serotonin hormonunu tetikleyerek güne mutlu başlamanızı ve gün içinde daha mutlu olmanızı sağlar. Büyük sorunlar gözünüze daha küçük gelmeye başlayacaktır. Bu da iş hayatınızdaki performansınızı olumlu yönde etkileyecektir. 
  • Gece boyu dinlenmenizi sağlayan ağırlıklı battaniye güne zinde başlamanızı sağlar. Gün içinde eskisinden daha enerjik olduğunuzu fark edebilirsiniz.
  • Basınç etkisi ile kişiyi sakinleştiren ve yatıştıran ağırlıklı battaniye gün içinde işlere odaklanmanızı kolaylaştırır. Sorunlarınızı geride bırakıp yaptığınız işe daha fazla odaklanabileceksiniz. Böylece iş hayatınızdaki performansınız artacak.
  • “Deep Touch Simulation” etkisi ile ağırlıklı battaniye vücuda derin bası hissi yayar. Derin bası uyarımı sinir sisteminizi rahatlatır. Sarılma hissi oluşturan battaniye kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. 


Ağırlıklı battaniyenin özelliklerine değinmek gerekirse; Sinada ağırlıklı battaniye premium malzemelerle üretilmiştir. Battaniyeyi makinede yıkayabilirsiniz. Cam küreciklerden yapıldığı için kokuya neden olmaz. Kendinize uygun ağırlığı seçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz. Hangi mevsimde olursanız olun ağırlıklı battaniyeyi kullanarak stresten kurtulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.