Cam kürecikli ağırlıklı battaniyenin kişiye uyguladığı basınç ile SPD'li kişilerde 'sakinleştirici' bir etki yaratır. Bu etki SPD’li bireylerin daha az bunalmış hissetmelerine ve daha iyi uyku uyumalarına yardımcı olur.

SPD’li bireylerin tedavisinde kullanılan ağırlıklı battaniyenin arkasında pek çok bilimsel dayanak bulunmaktadır.

Şimdi ağırlıklı battaniyelerin arkasındaki bilimi inceleyelim.

Duyusal İşleme Bozukluğu (SPD) Bireylerde Uyku Problemine Son

Kaliteli Bir Yaşam Ağırlıklı Battaniye İle Mümkün

Kişinin uyku kalitesinin artmasına sebep olan bu rahatsızlığa sahip bireylerin hayatlarında olumlu değişimler ağırlıklı battaniye ile gerçekleşmektedir. Peki ağırlıklı battaniye bunu nasıl başarır?

Battaniyenin vermiş olduğu ekstra ağırlık Otonom Sinir Sisteminin (ANS) gevşemesine yardımcı olur. Otonom sinir sistemi parasempatik sinir sistemi ve sempatik sinir sistemi olarak iki kısıma ayrılır. Ağırlıklı battaniye kişinin uykuya dalmasını engelleyen sempatik sinir sistemini durdurarak parasempatik sinir sistemine geçişini kolaylaştırır. Parasempatik sinir sisteminin kişinin vücudundaki kortizol seviyesini düşürürken melatonin ve serotonin hormonlarının yükselmesine olanak sağlar. Bu hormonlar sayesinde kişi kaliteli ve derin uyku çeker. Kaliteli uyku kişinin gün içinde ihtiyaç duyacağı enerjiyi kazanmasında çok ciddi rol oynar. İyi uyuyan kişilerin sosyalleşmesi kolaylaşırken, okul ve iş yaşantılarında başarı kaçınılmaz olur.

Duyusal İşleme Bozukluğu (SPD) Bireylerde Uyku Problemine Son

Ağırlıklı Battaniye Tercih Eden SPD’li Bireylerin Yorumları

Ezgi M

Harika battaniyeleriniz uyumayan cocugumu rahatlıkla uyutmaya basladı.

H.A.

Biz de yıllardır ağırlıklı battaniye kullanıyoruz çok faydalı

S.F.

Birkac ay once aldigim bir urun.Ozellikle ilk uyudugum geceki uykunun derinligi,dinginligi beni cok etkilemisti.Sabah uyandigimda hayatimdaki en guzel uykuyu uyudugumu dusunmustum.Havalarin serinlemesiyle tekrar kullanmaya basladim.Nerdeyse deliksiz ,derin bir uyku uyuyorum her gece.Muthis bir esenlik hissi veriyor bu battaniye.Uyku kalitenizi arttirmak icin cok pratik bir cozum oldugunu dusunuyorum.

Anksiyete Kaynaklı Uyku Sorunları İçin Tercih Edebileceğiniz Ağırlıklı Battaniyeler

Sinada ile Kazan, Kazandır!