x

Ağırlıklı Yorgan İnsomniaya Nasıl Etki Sağlar?

26.12.2020

sinada-home-agirlikli-yorgan-insomniaya-nasil-etki-saglar.jpg (120 KB)

Ağırlıklı Yorgan İnsomniaya Nasıl Etki Sağlar?

Pek çok kişinin uykusuzluktan muzdarip olduğunu biliyor musunuz? Genç ya da yaşlı fark etmeksizin uykusuzluk herkesi etkisi altına alıyor. Gün içinde maruz kaldığımız stres ve modern yaşamın kalabalığı uykusuzluğu tetikliyor. Bazılarımız da bu durum insomnia denen hastalığa kadar gidiyor. Yataktan dönüp dururken uyumak her geçen saat zorlaşıyor. Uykusuzluk yüksek tansiyon ve depresyon gibi pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Ayrıca sosyal yaşam ve aile ilişkilerini zorluyor. Bu haftaki blog yazımızda ağırlıklı yorganın bu konuda sunduğu çözümü ele aldık. 

Ağırlıklı Yorgan İnsomnia Belirtilerini Nasıl Azaltır?

Yapılan araştırmalar sonucu ağırlıklı yorganın insomnia belirtilerini azalttığı tespit edilmiştir. Yenilikçi bir formül olan ve farmakolojik bir yanı olmayan ağırlıklı yorganlar uyku kalitesini iyileştiriyor. Ağırlıklı yorganlar bir koza ve sarılma hissi oluşturuyor. Bu sayede güvenli hissetmeyi sağlayarak insomniaya ve hafif uyku problemlerine yardımcı olur. Derin bası hissi ile serotonin ve melatonin hormonlarının seviyesini yükseltirken kortizol seviyesini düşürerek uykuya dalmayı kolaylaştırır. Hormonların düzene girmesi ile birlikte kalp ritmi de düzene giriyor. Dolayısıyla uyku kalitesi de artıyor. 


Bu konu ile ilgili yapılan bir araştırmadan bahsedecek olursak Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde klinik tıp doçenti olarak çalışan ve Amerikan Uyku Sağlığı Akademisi sözcüsü Raj Dasgupta ağırlıklı yorganın; uyumayı kolaylaştıracağını vurguluyor. Uzmana göre “Uzun süre en iyi şekilde sarılmak gibi. Geceleri yaşam boyunca yatıştırıcı hipnotik ilaçları (uyku hapları) almaya iyi bir alternatif.”

Ağırlıklı Yorganın İnsomnianın Etkilerini Azaltması İçin Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekir?

Ağırlıklı yorganın sahip olması gereken özellikler vardır. Bu özellikleri şu şekilde sıralamamız mümkün;

Ağırlıklı yorgan vücuda eşit şekilde ağırlık uygulamalıdır. Cam kürecikleri eşit dağılmalıdır. 

Vücut ağırlığına uygun olmalıdır. 

Ağırlıklı yorgan içinde yer alan cam kürecikler uyku esnasında tek bir noktada toplanmamalıdır. 
sinada-home-agirlikli-yorgani-yakindan-taniyalim.jpg (354 KB)

Cam küreciklerden yapılmalıdır. Plastik küreciklerden sağlıklıdır ve yıkandığında kolay kurur. 

Yorganın vücuda uyguladığı basınç deri altında yer alan basınç algılayıcılara eşit ulaşmalıdır.
etkili-derin-dokunus-basinci-icin-sinada-agirlikli-yorgan.jpg (292 KB)

Ağırlıklı yorgana dair daha fazla bilgi için aşağıda yer alan yazıyı okuyabilirsiniz. 


Ağırlıklı Yorganın Sağladığı Faydalara Dair Bilimsel KanıtlarSinada ağırlıklı yorgan insomnianın etkilerini azaltacak etkilere sahiptir. Sinada ağırlıklı yorganın içinde bulunan cam kürecikler uyku esnasında tek bir noktada toplanmaz ve vücudun her bölgesine eşit ağırlık uygular. Cam küreciklerin homojen olarak dağılması Sinada ağırlıklı yorganın içinde bulunan kürecikler 5x5 cm kareciklere 2 kat elyaf arasına sabitlenmiştir. Sinada ağırlıklı yorgan çeşitleri arasından kendi kilonuza uygun olan ağırlıklı yorganı seçebilirsiniz. İnsomnia ve hafif uyku problemlerinin etkilerini azaltmak için ağırlıklı yorganlarımıza göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.