x

Ağırlıklı Yorgan için Uygun Ağırlık Nasıl Seçilir?

05.03.2021

agirlikli-yorgan-icin-uygun-agirlik-nasil-secilir.jpg (54 KB)

“Ağırlıklı yorgan” denildiğinde insanlarda bir şüphe oluşuyor. Ağır bir yorganla bütün gece uyuma hissi insanlara tuhaf geliyor. Akıllarda ilk canlanan soru “Ağırlıklı yorgan çok mu ağır?” Ağırlıklı yorgan elinize aldığınızda size ağır gelmesi muhtemel bir yorgandır. Fakat vücuda eşit dağıldığında böyle bir ağırlık kesinlikle söz konusu değildir. Burada önemli olan sadece yorganın vücuda eşit dağılması ve vücudunuza uygun olması! Peki, kendi ağırlığınıza uygun ağırlıklı yorganı nasıl seçersiniz? İşte, bu haftaki blog yazımızda sizlerle ağırlıklı yorganın vücudunuza uygunluğunu konuşuyor olacağız! Hangi ağırlıkta yorganı seçeceğinize karar vermeden önce hala Ağırlıklı Battaniyenin nasıl fayda sağladığını merak ediyorsanız ağırlıklı yorganın faydaları sayfasını inceleyebilirsiniz

Ağırlıklı Yorgan için Kilo Seçimi

Ağırlıklı yorgan kiloya göre seçilmelidir. Ağırlıklı yorganlar tek kişilik yorganlarla eşdeğer niteliktedir. Bu yorganları tıpkı anneannelerimizin evinde olan o eski ağır yün yorganlar gibi düşünebiliriz. Ağırlıklı yorganlar vücuda baskı yapar. Ortalama vücut ağırlığınızın %7-12’si kadar ağır olacak şekilde tasarlanmış olan bu yorganların boyutları kullanıcıların bu ağırlıklardan etkili faydalanması için üretilmiştir. Dolayısıyla kullanan kişinin kilosuna özeldir. Ağırlıklı yorganlar boy ve kiloya göre seçilebileceği gibi çocuklar için, yetişkinler için ve çift kişilik olarak ayrılmıştır.

 

Ağırlıklı yorganı kilonuza göre nasıl seçeceğinizi aşağıda yer alan tabloda bulabilirsiniz;

 


Kullanıcı

Vücut Ağırlığı

Battaniye En x Boy

Battaniye Ağırlığı

Çocuk

26 - 40 KG

100x135

3 KG

Yetişkin

40 - 60 KG

140x200

6 KG

Çift Kişilik

75 - 90 KG

210x228

11 KG

 

Ayrıca Sinada Ağırlıklı Yorgan bu kalıplara uymayan kullanıcılar için yorgan çeşitlerini genişletmiştir. Bu çeşit skalasını şu şekilde açıklayabiliriz;

 

Yetişkinler için Ağırlıklı Yorgan: 6 KG,7 KG,8 KG,9 KG,10 KG ve 11.3 KG gibi kilo seçenekleri bulunmaktadır. 20x180 CM,140x200 CM ve 152x203 CM ölçüleri ile de her türlü genişlik arayanlara hitap etmektedir.

 

Çift Kişilik Ağırlıklı Battaniye: 11.3 KG ve 13.6 KG kilo seçeneklerine sahiptir. 210x228 CM olarak tek boyutta üretilmektedir. Çift olarak rahatça kullanılabilir. 

 

Tercihinizi Sinada Ağırlıklı Yorgan’dan yana yaparsanız kendi kilonuza uygun bir ağırlıklı yorganı mutlaka bulabilirsiniz. Cam kürecikli özel yapısı ve karecikler içine hapsedilmiş ağırlıkları ile uyku esnasında vücuda eşit ağırlık uygular. Böylece yorgan konusunda duyduğunuz şüpheler de ortadan kalkmış olur. Sinada Ağırlıklı Yorgan’a ve kilo seçimine dair sormak istediğiniz her şey için bize ulaşabilirsiniz. Ağırlıklı battaniye çeşitlerine ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.