x

Ağırlıklı Yorgan Hiperaktiviteye Nasıl Etki Sağlar?

15.01.2021

agirlikli-yorgan-hiperaktiviteye-nasil-etki-saglar.jpg (47 KB)
Dışarıdan bakıldığında Hiperaktiviteye sahip insanlar odaklanmakta güçlük çeken, hareketli, kolayca dikkati dağılan ve zayıf organizasyon becerilerine sahip olan kişiler olarak görünür. Bu haftaki blog yazımızda sizlerle ağırlıklı yorganın bu belirtilere nasıl etki ettiğini inceleyeceğiz.

Hiperaktivite Kişiyi Nasıl Etkiler?

Hiperaktivite Bozukluğu olan kişilerin günlük yaşam deneyimleri şu şekildedir;

Hiperaktivite bozukluğu olan kişiler bu nedenlerden dolayı uykuya dalmakta zorluk çekmektedir. Uykusuzluk daha fazla odaklanma güçlüğü oluşturur. 

Ağırlıklı Yorgan Duyusal İşleme Bozukluğu Belirtilerini Nasıl Azaltır?

Ağırlıklı yorganlar cam boncuklar ile dikilmiş formu ile tipik yorganlardan daha ağırdır. 2010 yılında yapılan bir klinik çalışmada ağırlıklı yorganların hiperaktivite bozukluğu olan çocuklardan 21 çocukta etkili olduğu tespit edildi. Nörotipik kontrol denekleriyle karşılaştırıldığında uykuya dalma süreleri kısaldı ve sınıf için aktivite dikkat seviyeleri %10 artmış hale geldi. Bütün bunlar ek ilaç kullanımı olmadan meydana çıktı. Uyku sırasında vücuda basınç uygulayan ağırlıklı yorgan kişinin serotonin ve melatonin seviyelerini yükselterek kortizol seviyesini azaltır. Böylece uykuya dalmayı kolaylaştırır. Uyku kalitesi artan kişiler gün içinde daha kolay odaklanır. 

Ağırlıklı Yorganın Hiperaktivite Bozukluğunun Etkilerini Azaltması İçin Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekir?
sinada-home-agirlikli-yorgani-yakindan-taniyalim.jpg (354 KB)

  • Ağırlıklı yorgan kokuya neden olmayan , sağlıklı ve kolay kuruyan cam küreciklerle üretilmiş olmalıdır. 
  • Ağırlıklı yorgan vücuda etkili olacak ağırlığı sağlamalı. Fakat fazla ağır olmamalıdır.


etkili-derin-dokunus-basinci-icin-sinada-agirlikli-yorgan.jpg (292 KB)
Ağırlıklı yorganın hiperaktiviteye etki edebilmesi için gerekli olan özellikler şunlardır;

Ağırlıklı Yorganın Sağladığı Faydalara Dair Bilimsel Kanıtlar


Sinada Ağırlıklı Yorgan uyku esnasında cam küreciklerin tek bir noktada toplanmayacağı şekilde tasarlanmıştır. Vücuda eşit ağırlık uygulayan ağırlıklı yorgan Sinada Ağırlıklı Yorgan 5x5 cm kareciklere 2 kat elyaf arasına cam kürecikler koyularak üretilmiştir. Kilo seçenekleri vardır. Hiperaktivite Bozukluğunun etkilerini azaltmak için ağırlıklı yorganlarımıza göz atabilirsiniz.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.