Uyku problemleri, gündelik hayatımızı derinden etkileyerek vücudumuza yoran sorunlardan biridir. Uyku ilacı, uykusuzluk belirtilerinde sıklıkla tercih edilen ancak uzun vadede bağımlılığından dolayı şikayet edilen yöntemler arasında yer alır. Bilimsel araştırmalara göre uyku sırasında düzenli ağırlıklı battaniye kullanmanın yetişkin bireyler üzerinde iyileştirici gücü olmuştur. Araştırma verilerinde ise ağırlıklı battaniye kullanan yetişkinlerin uyku ilacına bağımlılık oranında ciddi bir azalma ve ilacı bırakma görülmektedir. Bu bağlamda yazımızda ise ağırlıklı battaniye ve uyku ilacı arasındaki ilişkiyi inceleyen bilimsel araştırma sonuçlarına değineceğiz. İyi okumalar dileriz.

Uyku İlacı Olmadan Uykunuzu İyileştirebilirsiniz!

Sağlık sorunları, stresli bir yaşam tarzı, depresyon ve kaygı gibi faktörler uyku problemlerine yol açmaktadır. Uyku problemleri; uykusuzluk, uykuya dalamama ve uyku sırasında sürekli olarak uyanma olarak kendini gösterir. Bu sorunlar ile baş etmek için günümüzde sıklıkla uyku ilacı çözüm olarak görülür. Uyku ilacı, uyku düzenini kontrol etmek amacıyla kullanılan ilaçlardır. Ancak uyku ilacı kullanımı uzun vadeli süreçler için kesinlikle faydalı değildir. Uyku getiren ilaçlar, kişinin üzerinde sürekli olarak halsizlik hissettirmeye başlar ve uzun süreli kullanımlarda bağımlılığa yol açmaktadır. Sinada Home olarak uyku problemleri ve uyku ilacı bağımlılığı ile başa çıkmak için size tavsiye edebileceğimiz alternatif yöntemler bulunmaktadır. Satışını gerçekleştirdiğimiz ağırlıklı battaniye, uykusuzluk problemlerinin tedavisinde umut vadeden bir niteliğe sahiptir. Kişilerin gündelik yaşamlarına yardımcı bir destektir. Ağırlıklı battaniye günümüzde uyku problemlerinde non-invaziv bir tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir. Bununla birlikte, İsveç’te uykusuzluk problemleri yaşayan hastalara terapistler tarafından ağırlıklı battaniye kullanımı tavsiye edilmektedir.

Uyku İlacı ve Ağırlıklı Battaniye

Ağırlıklı battaniye kullanımının bireylerde uyku ilacı kullanımını azalttığına dair kanıtlar “Weighted blanket and sleep medication use among adults with psychiatric diagnosis – a population-based register study” adlı makalede yayımlanmıştır. Araştırma İsveç’in Stockholm kentinde, psikiyatrik tanı alan 1785 yetişkin birey ile yapılmıştır. Gözlem sonucunda ağırlıklı battaniye kullanımı ile yaygın uyku hapı kullanımında gözle görülür bir azalma ilişkisi elde edilmiştir. Makalede araştırmaya dair istatiksel veriler ayrıntılı bir şekilde sunulmuştur. Uyku ilacı kullanan hastaların ağırlıklı battaniye kullanımı sonrası uykusuzluk semptomlarında iyileşme gerçekleşmiştir. Çalışma kanıtlarla birlikte uykusuzluk şiddetinden yakınan hastaların uyku düzenlerinde iyileşme göstermiştir. Araştırma verilerine göre genç hastalarda, anksiyete, DEHB ve TSSB tanısı almış hastalarda büyük oranda ilaç kullanımı azalmıştır. Özellikle kadın hastaların melaton seviyelerinde artış gözlemlenmiştir.

Ağırlıklı Battaniye ile Uyku İlacı Kullanımına Son Verin!
Ağırlıklı Battaniye ile Uyku İlacı Kullanımına Son Verin!

Ağırlıklı Battaniye Kullanımının Uyku İlacı Bağımlılığını Azalttığı Bilimsel Çalışmalar ile Kanıtlanmıştır!

Bilimsel araştırmaların verileri sonucunda; uykusuzluğa iyi gelen tedavi yöntemi olarak ağırlıklı battaniye kullanımı uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Siz de uyku kalitenizi arttırmak ve uyku ilacı kullanımına son vermek istiyorsanız;

Sinada Home güvencesiyle ağırlıklı battaniye deneyimini yaşayabilirsiniz. İlgili bağlantıdan size hitap eden ağırlıklı battaniyeyi sipariş edebilir; araştırmanın detaylarını weighted blanket and sleep medication use among adults with psychiatric diagnosis – a population-based register study adlı makaleden inceleyebilirsiniz.


Ağırlıklı Battaniye Tercih Eden Polikistik Over Sendromu Olan Bireylerin Yorumları

S.G.

Teşekkürler @sinada.home otizm dostu bir işletme ve çok ilgili bir firma tüm PKOS olan ailelerimize öneriyorum.

B. Eğitim

@sinada.home biz de kullanıyoruz çocuklarda çok faydasını görüyoruz. Sakinleşmelerini sağlıyor. Sakin çocukla eğitim yapma da daha kolay oluyor.

K.A.

Destek olan herkese saolsunlar

Polikistik Over Sendromu (PKOS) Kaynaklı Uyku Problemleri İçin Tercih Edebileceğiniz Ağırlıklı Battaniyeler

Sinada ile Kazan, Kazandır!